Paracetamol Codeine Teva 1000mg/60mg Film.tabl 30

Op voorschrift
Geneesmiddel
Op voorraad

Aanpasbare opties:

Maximaal 14 tekens

Dit is een geneesmiddel, geen langdurig gebruik zonder medisch advies, bewaren buiten bereik van kinderen, lees aandachtig de bijsluiter. Vraag raad aan uw arts of apotheker. In geval van bijverschijnselen, neem contact met uw huisarts.

Geneesmiddelen zijn geen gewone producten. Ze kunnen nooit teruggenomen of geruild worden. De wet verbiedt apothekers om ongebruikte geneesmiddelen terug te nemen. In het belang van uw veiligheid worden alle geneesmiddelen die u terugbrengt naar de apotheek gesorteerd bij de vervallen geneesmiddelen.

Beschrijving

Paracetamol/Codeine Teva bevat twee verschillende analgetica (pijnstillers), paracetamol en codeïne (als codeïnefosfaathemihydraat) genoemd. Codeïne behoort tot een groep van geneesmiddelen, opioïde analgetica genoemd, die werken om de pijn te verlichten.

Paracetamol/Codeine Teva kan gebruikt worden bij kinderen ouder dan 16 jaar voor de kortstondige verlichting van matige tot ernstige pijn die niet verlicht is door andere pijnstillers zoals paracetamol of ibuprofen alleen.

Gebruik

Neem dit geneesmiddel in via de mond. Slik de tabletten in hun geheel in met een glas water. Indien nodig, mogen de tabletten in twee gedeeld worden om ze gemakkelijker door te slikken.

Volwassenen

  • De aanbevolen dosis van Paracetamol/Codeine Teva is 1 tablet
  • Wacht minstens 4 uur voordat u een andere dosis inneemt
  • Neem niet meer dan 4 tabletten in een periode van 24 uur
  • Oudere mensen kunnen een lagere dosis voorgeschreven krijgen
  • Patiënten met nierproblemen kunnen langere intervallen tussen de dosissen nodig hebben

Adolescenten ≥16 jaar met een lichaamsgewicht van meer dan 50kg

  • De aanbevolen dosis van Paracetamol/Codeine Teva is 1 tablet
  • Wacht minstens 6 uur voordat u een andere dosis inneemt
  • Neem niet meer dan 4 tabletten in een periode van 24 uur

Kinderen jonger dan 16 jaar

  • Paracetamol/Codeine Teva 1000mg/60mg mag niet toegediend worden aan kinderen jonger dan 16 jaar.
Samenstelling

De werkzame stoffen in dit middel zijn codeïnefosfaathemihydraat en paracetamol. Elke filmomhulde tablet bevat 60mg codeïnefosfaat en 1000mg paracetamol.

De andere stoffen in dit middel zijn povidon (K29/K32), magnesiumstearaat, watervrij colloïdaalsiliciumdioxide, talk (E553b), natriumcroscarmellose, copovidon (25.2-30.8), microkristallijne cellulose, hypromellose (E464), macrogol (E1521) en titaandioxide (E171).

Contra indicatie
  • U bent allergisch voor codeïne, paracetamol of één van de andere stoffen in dit geneesmiddel. De tekenen van een allergische reactie omvatten huiduitslag en ademhalingsproblemen. Er kan ook zwelling van benen, armen, keel of tong optreden
  • Als u ernstige astma-aanvallen of ernstige ademhalingsproblemen heeft
  • Als u onlangs een hoofdletsel heeft gehad
  • Als u ernstige leverproblemen heeft
  • Als uw arts u heeft verteld dat u een verhoogde druk in uw hoofd heeft. Tekenen hiervan zijn: hoofdpijn, braken en een wazig zicht
  • Als u onlangs een operatie heeft gehad aan uw lever, galblaas of galwegen
  • Als u een geneesmiddel inneemt voor de behandeling van depressie, MAOI's(monoamineoxidaseremmers) genoemd, of als u deze geneesmiddelen heeft ingenomen in de voorbije 2 weken. MAOI's zijn geneesmiddelen zoals moclobemide, fenelzine of tranylcypramine
  • Als u acuut alcoholisme heeft
  • Als u een vrouw bent die borstvoeding geeft
  • Als u weet dat u codeïne zeer snel omzet in morfine.
Details
CNK3833126
FabrikantenArega, Teva Belgium
MerkenTeva
Breedte71 mm
Lengte114 mm
Diepte38 mm
Bijsluiter